KURUMSAL

    Yayık Ağası markası 2016 senesinde kurulmuştur. Markamız, tarlamızda topladığımız üründen, çiftliğimizdeki yaptığımız otomatik sağımlardan, masamızdaki servise kadar sağlıklı beslenme konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Biliyorsunuz ki, Beslenme: bireyin büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli besin öğelerini yeterli miktarda alıp vücudun da kullanmasıdır.

Yayık Ağası ailesi olarak:

    İlkemiz gereği tüm ürünlerimizi geleneksel yöntemlerle üretiyoruz. Sizlere ulaştırmak için hem restoranlarımızda sunduğumuz kahvaltılar ile servis ediyor, hem de dilerseniz kahvaltılar da servis edilen ürünlerimizi Anadolu yakasında evlerinize kadar teslim edebiliyoruz. Ürünlerimizi eski usullerde ürettiğimiz için koruyucu ve katkı maddesi kullanmadan, erken olgunlaştıran hiçbir oluşum içerisine girmiyoruz. Günümüzde deforme edilmiş organik kelimesinin yerine, geleneksel usullerde ürettiğimiz gibi demek bize daha doğru geliyor. Çünkü biz yeniden bir ürün keşfetmedik. Her üreticinin ve işletmenin bu hassasiyet de olmasını diliyoruz.

    Çiftliğimizdeki sütün sadece özel Jersey inek ırkından olması, başka bir süt ile karıştırılmaması, sütümüzü işlerken geleneksel yöntemlerle yani ev tipi mayalama yoğurt, sütlaç, şırdan mayası ile üretilmiş peynirler, yayma yöntemi ile üretilmiş yayık tereyağı ve ayranı ana ürünlerimizdendir. Amacımız sadece eski günlerde üretildiği gibi, sanayileşmemiş bir beslenme konsepti oluşturmak.

    Etlerimizin en büyük özelliği, Çanakkale Biga yöresinde serbest dolaşan ince kuyruk kıvırcık cinsi hayvanlardan seçilmiş olmasıdır. Karkası 17-18 kg geçmeyen kuzularımızın kokusuz olması, besin değerlerini kaybetmeden 2 gün dinlendirilerek servis edilmesi, yerken tadı bilen misafirlerimize mutluluk, ilk defa tatmış olan misafirlerimize enfes bir lezzet deneyimi edindirmektedir.