Kahvaltılar

Yeterli miktarda protein, vitamin ve besinle güne başlamak enerjimizin ve sağlık bir ruh haline sahip olmanız için çok önemlidir. Bu yüzden kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kendimizi bu konuda çok özel olma sebebimiz, sağlıklı beslenmenin sağdık temsilcisi Yayık Ağası servis ettiği tüm ürünleri katkısız, antibiyotiksiz doğal fermante sürelerinde kendisinin üretiyor olması.

SALATALAR

Yayık Ağası olarak 5 farklı salata çeşidini daha hafif, daha lezzetli ve daha sağlıklı, kendine has hazırlama şekli ile sizlerle buluşturuyoruz.

Çorbalar

Mevsiminde ürettiğimiz domateslerimizin sizler için konserveleniyor, serseri tavuklarımızı sizler için gezdiriyoruz. Sağlıklı beslenmenin sadık temsilcisi Yayık Ağası eşsiz bir çorba deneyimi sunuyor.

KIRMIZI ET

Çanakkale iline bağlı Biga ilçemizden gelen ince kuyruk kıvırcık cinsi kuzularımızı, dana döşünden ve kuzu etinden hazırladığımız kasap köftemizi kendi pişirme tekniklerimiz ile efsane lezzetlere dönüştürüyoruz. Sizlere bu lezzetler ile eşsiz bir deneyim sunuyoruz.

BEYAZ ET

50 dönüm arazi içerisinde orman havasında serbest gezen köy tavukları üretiyoruz. Serseri tavuklarımızı 4 Ay ve sonrası aylarda kesiyoruz. Hazırladığımız tavuksuyu çorba, tavuk haşlama, tereyağlı tavuklarımızın sağlıklı lezzetli olmasının sebebi budur. Sizlere bu lezzetler ile eşsiz bir deneyim sunuyoruz.

Yöresel Lezzetler

Doğu Karadeniz bölgesinin incisi Giresun'un birbirinden farklı lezzetlerini sofralarımıza taşıyoruz. Hibrid tohum ve suni gübre kullanmadan bahçelerimize ekiyor, topladığımız sebze ve meyvalerımızı yörenin kendine has hazırlama şekli ile sizlerle buluşturuyoruz.

Tatlılar

Sütümüzün Jersey ırkı ineğimizden olması sütlü tatlılarımızda ki lezzetleri farklı kılmaktadır. Giresun'un geleneksel tatlısı yöremizin en kıymetli ellerinden çıkartıyoruz. Giresun burma tatlısını sizlere ulaştırmak için İstanbul'a taşıyoruz. Tatlılarmızda tatlandırı (glukoz), renklendirici ve koruyucu kullanmıyoruz.

Doğal Meyve Suları

Besin değeri yüksek suni gübre kullanılmadan yetiştirilmiş iyi olgunlukta ve çürüğü bulunmayan meyvelerimizi, Giresun ilindeki Yayık Ağası tesislerimize getiriyoruz. Meyvenin besin değerini ve tadını korumak için sokum sıkım yaparak ilave hiçbir etken kullanmadan sadece meyvenin kendi öz suyunu kullanıyoruz. Suda kaynatma yöntemiyle havasını alarak vakumluyoruz. İçeceklerimizde renklendirici ve koruyucu kullanmıyoruz.